Цвіт Молоді ( Експериментальна школа «Цвіт Молоді» )

Данило Семерак: Роботи ніколи не перевершать людину

Данило Семерак: Роботи ніколи не перевершать людину – Новини – Експериментальна  школа «Цвіт Молоді»

Юний винахідник Данило Семерак, учень 11 класу  Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер", розробив універсальну платформу з голосовим керуванням, яка може виконувати домашню роботу. З цією роботою хлопець уже переміг у кількох конкурсах: Intel-техно Україна 2016 та у Всеукраїнському конкурсу-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (МАН). Наступний етап – міжнародний. У вересні Данило представлятиме Україну в міжнародному конкурсі EUCYS 2016.  Механікою талановитий школяр зацікавився ще у дитинстві, відвідував технічну студію «Винахідник». У 9 класі став учасником МАН України, де й згодом створив свій винахід. Бути на ти з технікою хлопцеві допомагають добрі знання з точних наук. Він - призер районних та міських олімпіад з  математики, фізики, програмування, офісних технологій, веб-дизайну, комп'ютерної графіки. Своїми думкам і планами Данило Семерак поділився зі «Світом Молоді».

- Як у тебе виникла ідея створити універсальну платформу з голосовим керуванням, яка може виконувати домашню роботу? У чому перевага цього винаходу і яка перспектива його практичної реалізації?

- Ідея виникала в декілька етапів. Вільний час я використовую для цікавих справ, тому, коли мені довелось прибирати вдома, я почав фантазувати, як цього уникнути. Через декілька місяців, коли я лежав хворий і поруч нікого не було, а мені потрібно було дістати телефон з сусідньої кімнати, я задумався над створенням механізму, який би допомагав людям. Так виникла концепція. Пізніше міркував над цією темою з друзями, і окреслились детальніші риси робота. Головною проблемою стала висока його вартість, а саме - ціна двигунів. Далі виникла наступна ідея – створити платформу (частину робота, яка відповідає за переміщення), яка б зменшила кількість двигунів до чотирьох, залишивши незмінними функції робота. Таким чином вартість всього робота зменшується в рази.

- Ти давно цікавишся програмуванням? Де і як поглиблюєш свої знання?

Програмуванням цікавлюсь давно, як і роботами, оскільки це спосіб спілкування з ними. Перші навички здобув в школі, де навчився мові програмування Pascal. Мій науковий керівник в МАН Сергій Борисович Могильний навчив мене мові програмування Python, на якій я написав програмне забезпечення для платформи. Завдяки цим знанням став призером міської олімпіади з програмування. Самостійно оволодів основами веб-дизайну.

- Що, на твою думку, необхідно знати, вміти сучасному винахіднику? Чи можна своїми знаннями, розумом досягти успіху в сучасному світі?

- У першу чергу сучасний винахідник повинен мати хорошу уяву та фантазію, щоб подивитись на вже відому проблему з іншого ракурсу і запропонувати революційну ідею. Втілити її в життя та досягти успіху можна лише тоді, коли ти віриш у перемогу свого проекту і тобі це приносить задоволення.

Які в тебе плани на майбутнє?  Про які відкриття мрієш?

- У майбутньому я хотів би стати одним з тих винахідників, які виведуть Україну на один рівень з високорозвинутими державами світу. Хотів би запропонувати якісь революційні ідеї в галузях “авангардної трійки” (машинобудування, енергетики, хімічної промисловості).

-  Універсальна платформа з голосовим керуванням  - це частина домашнього робота, його «ноги» і «руки». А як щодо створення «хатнього» робота?

-  Говорячи про робота, всі ми уявляємо людиноподібну конструкцію. У  мого робота “ноги” (частина, яка відповідає за переміщення) – це платформа, “голова” ( обчислювальний центр) – мікрокомп’ютер, який розміщений на платформі, а над “руками” (які є частинами робота) я зараз працюю. Такий робот зможе прибирати в кімнаті, застеляти ліжко та виконувати іншу хатню рутину, а люди зможуть більш якісно проводити вільний час.

- Як ти вважаєш, яка роль роботів у майбутньому людства? Чи насправді вони зможуть в усьому замінити людей, як пишуть фантасти і чи не стануть загрозою зникнення людської цивілізації?

- Відомий футуролог Мітіо Каку вважає, що роботи будуть широко розповсюдженні у повсякденному житті. Вони зможуть виконувати всі завдання, окрім творчих. Роботи ніколи не зможуть переживати емоції, а отже, ніколи не перевершать нас. Я абсолютно погоджуюсь з цією думкою. Якими б розумними та вмілими б не стали роботи, останнє слово завжди буде за людиною.

  • Бліц-опитування
  • Улюблений шкільний урок – фізика, математика, інформатика.
  • Улюблена книга – “Фізика майбутнього” Мітіо Каку.
  • Улюблений літературний жанр – фантастика.
  • Улюблений вид спорту – волейбол.
  • Улюблений відпочинок – з веселою компанією.
  • Хобі – робити нові винаходи.

 

#цвітмолоді #талантливыедети

 

У этой новости нет фотографий

У этой новости нет видео

Популярные новости