Цвіт Молоді ( Експериментальна школа «Цвіт Молоді» )

Юна художниця Валерія Устинова: бажання малювати завжди живе у мені

Юна художниця Валерія  Устинова: бажання малювати завжди  живе у мені – Новини – Експериментальна  школа «Цвіт Молоді»

Юна художниця Валерія  Устинова з Ніжина, випускниця 9-го класу, свою першу нагороду отримала у 3 роки – це було  гран-прі у міському конкурсі «Моє місто». Саме у трирічному віці Лєра почала навчатися у школі мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Пізніше,  у першому класі, вона стала ще й вихованкою зразкового художнього колективу «Фітодизайн» Ніжинського будинку дітей та юнацтва.

Зараз у «скарбничці» талановитої дівчини майже 50  перемог у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. І не лише з образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва, а й літературних і театральних. Валерія  пише вірші (друкувалася у журналах «Колосок» та «Обдарована дитина»), виступає на сцені як драматична акторка. Двічі поспіль вона отримувала звання «Обдарована дитина України», навчалася у Міжнародній «Школі успіху братів Кличків». У 2014 році за авторський екологічний проект «Сміття ускладнює життя», який реалізувала на базі 3-Б класу рідної ЗОШ №15 Ніжина, була удостоєна найвищої нагороди у всеукраїнських конкурсах «Моральний вчинок» (змагання відбувалося серед майже 6 тисяч команд) і «Екоклас» (серед 20 тисяч учасників).  Але найвагоміші успіхи у юної мисткині – з фітодизайну, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Який напрямок творчості для неї найближчий, чого хотіла б навчатися і про що мріє, - Валерія Устинова розповіла «Світу Молоді».

 

- Як тобі вдалося у три роки перемогти у міському конкурсі малюнка? Що ти намалювала?

- Це була моя друга в житті робота з образотворчого мистецтв. Я тоді намалювала свою бабусю й себе. Перемога для мене стала справжньою несподіванкою. Але вона надихнула і  підштовхнула до подальшого розвитку моїх творчих здібностей. Робота, що отримала гран-прі у міському конкурсі малюнків, була створена вже після відвідування перших занять у школі мистецтв. А перші уроки малювання почалися з величезного бажання малювати. Це бажання живе в мені завжди, з самого дитинства.

 

- Розкажи, як розкривалися інші твої таланти: як ти почала писати вірші, виступати на сцені. Як вдається поєднувати ці різні захоплення?

- Першим поетичними спробам та  сценічним експериментам  я насамперед завдячую своїй першій вчительці –Ларисі Борисівні Петренко. Саме вона допомогла віднайти і розкрити ці здібності й таланти. І не лише мені.

 

- Мабуть, поєднавши всі свої таланти, ти зуміла створити екологічний проект «Сміття ускладнює життя», в якому брали участь і юні, і дорослі жителі Ніжина. Розкажи про цю роботу.

- Це був довгостроковий проект, над яким ми з третьокласниками працювали майже рік: як під час занять нашого шкільного гуртка «Фітодизайн», так і у вільний від навчання час. Я була координатором проекту, допомагала малечі і порадами, і практичною роботою. Ми не лише «боролися» зі сміттям в нашому мікрорайоні, намагалися зробити вулички міста чистішими, але й вели просвітницьку роз’яснювальну роботу серед дорослих містян, вихованців дитячих садочків та учнів школи. Вигадали для малюків цікаву дидактичну гру «Прибери сміття» (яку ті «заграли» до дір), виступали агітбригадою, написали й проілюстрували книгу казок «Небезпечні пригоди в країні Брудландії», змайстрували цілу панораму дизайнерських виробів під назвою «Ексклюзив під ногами», створили серію авторських винаходів, серед яких - робот Сміттєїд, шосейне покриття із залишків пластику, станція розподілу побутових відходів тощо. Було дуже цікаво! І надзвичайно приємно, коли нашу роботу журі визнало найкращою. Нас запросили до Києва, де нагороду вручив перший Президент України Л.М. Кравчук.

 

- Які ще конкурси, акції, проекти, у яких ти брала участь, тобі запамяталися?

- Я брала участь у багатьох конкурсах, але, мабуть, найяскравіші враження залишив Міжнародний конкурс-фестиваль «Сніжний Оскар», який проходив у Словаччині. Я вперше опинилася на конкурсі такого рівня і було надзвичайно приємно отримати перше місце серед учасників з різних країн. Також вразила Словаччина своєю культурою, адже це була моя перша подорож в європейську країну.

 

Ти оволоділа багатьма техніками фітодизайну, образотворчого і декоративно–прикладного мистецтва. Які з них твої улюблені?

- Спробувавши себе в різних напрямках, я зрозуміла, що найбільше мені подобається малювати. Ще одне спрямування, яке дуже подобається і хотілося б розвивати – дизайн. В 2015 році я мала нагоду спробувати себе в конкурсі краси і творчості «Перлина Ніжина», на якому представляла свою першу дизайнерську колекцію одягу «Незалежна». В створенні колекції мені допомагала Юлія Миколаївна Петренко. До речі, ще в 6 років я  брала участь у створенні  колективної колекції капелюшків, яку ми виготовляли, вивчаючи техніку «паперопластика». Пізніше, вивчаючи техніку «батік» (розпис тканини), ми створили колективну колекцію «Батік». У створенні костюмів цікавим є те, що можна реалізувати сміливі задуми й ідеї, а потім спробувати себе  ще й у ролі моделі, демонструючи свої вироби.

 

- Ким ти бачиш себе у майбутньому?

- Своє майбутнє я мрію пов’язати з творчістю. Але який саме це буде напрямок – я ще остаточно не визначилась. Можливо, я оберу дизайн, можливо – архітектуру. Саме тому мені цікаво брати участь у всіх мистецьких акціях і проектах. Розпис на стінах, розпис арт-об’єктів, створення дизайнерських об’єктів, використання різних декоративно-прикладних технік у своїх роботах, («малювання» тополиним пухом, барельєфне ліплення з глини, створення берестяних панно, авторських ляльок тощо) дає можливість віднаходити нові грані своїх творчих можливостей. Взагалі, я відкрита для нових знань і хочу постійно удосконалювати свої вміння.

 

Чи любиш ти мріяти?  Що із задуманого вдалося вже здійснити?

- Я дуже мрійлива. На мій погляд, ця риса присутня багатьом творчим людям. Однією з мрій, яку вдалося здійснити, стала поїздка до «Артеку». Нею мене нагородили за багаторічні перемоги в різних конкурсах. Ще мрію відвідати Німеччину, аби насолодитися різними архітектурними стилями цієї країни.

 

- Чи вважаєш себе щасливою людиною? Що тобі необхідно для щастя?

- Так, я вважаю себе щасливою людиною. А для щастя мені потрібна лише підтримка  моїх рідних.  

 

Бліц-опитування

Улюблений шкільний урок – художня культура.

Улюблена книга – «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері.

Улюблений літературний жанр – драма.

Улюблений вид спорту – футбол.

Улюблений відпочинок – відпочивати на природі.

Хобі – малювання.

 

#цвітмолоді #талантливыедети

У этой новости нет фотографий

У этой новости нет видео

Популярные новости