Цвіт Молоді ( Експериментальна школа «Цвіт Молоді» )

Юний винахідник Микола Музиченко

Юний винахідник Микола Музиченко – Новини – Експериментальна  школа «Цвіт Молоді»

Юний винахідник Микола Музиченко  - десятикласник  Запорізького технічного ліцею - у конкурсі «ICYS-2016» здобув срібну медаль. Про себе хлопець розповідає так: «Я -  людина, яка цікавиться всім навкруги, навіть фокусами, які сам вивчаю і розробляю. Але перевагу надаю фізиці. Бо вона є рушієм науково-технічного прогресу. Знання фізики допомагають не лише пристосуватися до навколишнього середовища, а інколи і вижити, застосовуючи нестандартні способи задля цього». Можливо саме такий підхід до науки і допоміг юному досліднику  створити пристрій «Металоріз для космонавта». Він дає можливість проводити ремонтні роботи  в умовах війни, при різноманітних аваріях і навіть у космосі, де необхідні плавлення, паяння, зварювання металів.

Винаходом хлопця зацікавилися вчені з Інституту ім. Патона, його вже використовують воїни АТО. Пристрій відрізняється тим, що його можна легко створити власноруч зі свічки, пластикової пляшки та системи для переливання крові. Робота юного дослідника отримала призове місце на Всеукраїнській виставці-конкурсі інноваційних молодіжних проектів "Майбутнє України" минулого року. Микола двічі здобував призові місця у фіналі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Успіхи хлопця не залишилися непоміченими. Він – лауреат стипендії Президента України.  В інтерв’ю «Світу Молоді» Микола Музиченко розповів про своє захоплення фізикою, як став винахідником і отримав першу міжнародну нагороду.

- Як і чому ти захопився фізикою?  Багато учнів у школі не дуже люблять цей предмет.

- Спершу батьки запропонували мені навчатися у технічному ліцеї. Думаю, мій навчальний заклад з поглибленим вивченням фізики та математики і прищепив мені любов до цих наук. Фізика досить складний предмет, тому не кожен полюбляє її, але вчителі, зокрема Світлана Юріївна Білоус (вона ж мій науковий керівник), створюють усі умови для якнайкращого вивчення цієї науки.

-  А як ти зробив крок від фізики до винахідництва? «Металоріз для космонавтів» - твій перший   і єдиний винахід, чи були й інші?

- У мене ніколи не було проблем з вивченням фізики, тому у восьмому класі моя вчителька фізики запропонувала мені піти на МАНівську контрольну обласного етапу. Коли я отримав високий бал, вчителька запропонувала зробити пристрій. Так з'явився "Металоріз своїми руками". Пізніше, у 9 класі, ми доробили цю роботу, розставили інші акценти і отримали "Металоріз для космонавта". В 10 класі, коли я напрацював  хорошу математичну базу, мій науковий керівник допомогла мені зробити математичну модель горіння свічки в невагомості. Так ми зрозуміли, що  цей металоріз може працювати в невагомості. В такому вигляді робота потрапила до Румунії. З назвою "Свічка в невагомості, або металоріз для космонавта". Унікальність роботи не тільки у тому, що тут описаний металоріз простої конструкції, який навіть в умовах фронту чи невагомості можна зібрати за дуже короткий відрізок часу, з підручних матеріалів, а ще тому, що в роботі вперше описана математична модель горіння свічки в невагомості. Патентуватиму свій винахід в 11 класі.

- Розкажи про свою участь у XXIII Міжнародній конференції молодих вчених “ICYS-2016». Чи складно було потрапити до числа учасників? Чого не вистачило для перемоги?

- Звісно, потрапити до "збірної" було досить складно, адже відібрали для участі у конкурсі всього 13 учнів з України. Двоє не змогли поїхати. Спочатку був відбір за тезами з роботи, далі – іспит з англійської мови (вміння вільно спілкуватися) і, наостанок, онлайн-захист роботи перед українсько-ізраїльським журі. Далі мене, як переможця українського відбору, запросили до Румунії. У сінгапурця, що посів перше місце у моїй секції, був вдаліший виступ. У мене, коли я вийшов доповідати, не одразу «увімкнулася» презентація з трьох флешок, які я брав для надійності. Тож коли я зміг знайти комп'ютер, мій виступ вийшов трохи "змазаним", а ще із-за браку часу я не зміг показати експеримент, що можливо вплинуло б на оцінку журі. На конкурсі сподобалося усе. Я розмовляв з дуже розумними людьми з різних куточків світу. Отримав багато цікавих і корисних рекомендацій.

- У тебе багато перемог у всеукраїнських конкурсах. Ти маєш власну формулу успіху?

- Я не маю власної формули успіху. Усе тримається на гарному знанні своєї роботи, фізики та імпровізації. Я навіть доповідь не завжди роблю останнім часом. Я вважаю, що у кожної людини своя особиста формула успіху, не залежно від того, чим вона займається.

- Фізика – твоя улюблена наука, чи мрієш з нею пов’язати своє життя? Ким і де хотів би працювати? Які винаходи мрієш створити?

- Так, планую займатися науковою роботою після університету. Тільки я ще не вирішив, ким буду: викладачем чи інженером? Щодо серйозних винаходів, то ситуація буде більш зрозумілою потім, коли почну працювати.

- Чого людству, на твою думку, не вистачає зараз найбільше, і чи може чимось у цьому допомогти наука?

- Я не відкрию абсолютно нічого нового, коли скажу, що людству потрібний довговічний двигун з високим ККД, нові матеріали і вирішення проблем енерго і ресурсозбереження. Тому можливо колись працюватиму в цьому напрямі.

Бліц-опитування

Улюблений шкільний урок –  фізика.

Улюблена книга –"Проклятий смарагд"  Дональда Уестлейка.

Улюблений літературний жанр – детектив.

Улюблений вид спорту – футбол.

Улюблений відпочинок – різний активний відпочинок.

Хобі – фокуси.

 

Наша довідка:

Міжнародна конференція молодих учених «ICYS» – змагання учнів 14-18 років з фізики, математики, інформатики та екології. «ICYS» дає змогу юним дослідникам отримати відгуки про свою роботу від міжнародного журі, до складу якого входять відомі вчені, викладачі та провідні фахівці наукових університетів світу. Знайомство з ученими різних країн часто стає першим кроком до наукової кар’єри талановитої молоді. XXIII Міжнародна конференція молодих вчених “ICYS-2016» відбувалася з 16 по 22 квітня в м. Клуж-Напока, Румунія.  Її учасниками стали понад 150 школярів з 28 країн світу, було представлено 129 індивідуальних та колективних наукових проектів. Україну представляли одинадцять переможців національного конкурсного відбору. Наша команда юних дослідників здобула 8 високих нагород: дві срібних і п’ять бронзових медалей та спеціальний приз.

#цвітмолоді #талантливыедети

Популярные новости